Aktuality

4.9. Zahájení školy - rodiče jsou vítáni na 1.h, 2.h počkají na své dětičky venku.Můžete si přinést tašky na odnesení učebnic a listů ( aktualizace  údajů, list na plavání, souhlas pro psycholožku),ŽK-poprosím hned doma vyplnit, podepsat vzadu u sdělení, kde jsou vlepené údaje. Učebnice podepište, prosím vzadu a obalit vše. 

5.9. - končí výuka v 11,40h. Nezapomeňte na dnešek mít už věci na VV ( tempery, štětce, lepidlo). Přinést sešity na ČJ, M, projektík, notýsek, sklenička na kuličky, učebnice a prac.sešit ČJ, M, čítanka

Od 6.9. - výuka probíhá dle rozvrhu

8. 9. 2017 - Beseda o houbách - 8,00h - 8,30h - cena 20,-Kč v muzeu. Sraz před školou v 7,35 a odchod v 7,45h.

PLAVÁNÍ - září ( 11,18,25), říjen ( 2,9,16,23,30), listopad (6,13). Odjezd od školy v 8,00h. Platba - 0,-Kč. Kdo nemůže plavat, přinese lístek od rodičů a potvrzení od lékaře. Do igelitové tašky - plavky, ručník, hřeben, mýdlo, pytlík na mokré plavky. Vhodná koupací čepice pro dívky s dlouhými vlasy.

13.9. akce - Muzeum -"Člověče,nezlob se!" -cena 30,-Kč. Odchod od školy v 9,00 a návrat v 11,30h

18.9. Od 10h bude představení v tělocvičně -klauni - cena 30,- Kč

Děti vloni dostávaly tabulku abecedy, kdo nemá, doporučuji koupit malou v max. velikosti A5 a nosit na ČJ.

Prosím všechny, sbírejte obaly od sýrů - obdélníkového tvaru ( např. KIRI). Budeme potřebovat na kartičky na M. Ráno pošlete děti do třídy bez přezouvání , jen si dají do třídy tašku, seřadíme se a půjdeme na autobus. Pokud bude nějaké dítě, které nemůže zrovna plavat a také nemůže zůstat doma, tak mu přibalte kraťasy, triko a knížku. Vezmu ho s sebou,aby nemuselo někde čekat ve třídě. Na plavání nosit igelitový pytel na boty, dívky plavecké čepice, případně gumičku do vlasů ( nesmí mít volné dlouhé vlasy). Po plavání je jedna hodina na vyučování, tak nosit ČÍTANKU a sešit na čtení ( zůstává ve škole, pokud není úkol). Prosím všechny rodiče, kteří ještě nedali svým dětem 5 sešitů ze seznamu, tak nechť urychleně učiní, aby děti měly do čeho psát!!! 

12.9. Děti, které budou mít v pátek první AJ, ať si nezapomenou přinést velký nelinkovaný sešit. Učebnici a PS zatím nepotřebují( k tomu se dostaneme koncem září) , protože je potřebuji připravit komunikačně a letem světem projet základní slovní zásobu z 1.učebnice.

14.9. Nosit do školy mazací tabulku + fix a přinést modelínu v kelímku ( play-doh)

29.9. Na úterý ( VV) přinést jablíčko a černý fix ( nejlépe silný)a na pondělí si vzít pracovní sešit z M. Můžou již nosit čtenářské deníky ke kontrole a nezapomenout zapsat počet stránek. Kdo má doma masku kočky, prosím o půjčení na následující týden. Nezapomeňte nosit zvířátka z kaštanů, listy ( 2 úkoly). 

2.10. Na tu VV kdo má, tak by bylo dobré mít látkovou mašličku ( cca 50cm). Ti ,co chodí na kroužek angličtiny - nosit 150,- na pololetí ( musí se do konce října uhradit).Nezapomeňte na zítřek to jablíčko a černý fix. Už se na děti moc těším, dnes jsem musela být jinde. Maminky zkontrolujte, jestli mají hotovou stranu 18 z matematiky a pokud něco chybí, prosím dokončete s nimi, abychom nebyli pozadu. NEbojte se, je to jen zdání, Vaše děti rozhodně pozadu v ničem nejsou!!!

3.10. Vysvětlení k lisování listů na barvy - vůbec nemusíte určovat strom, stačí, když budete sbírat listy od určených barev, lisovat a nosit do školy( v oddíle učivo upraveno). Ovšem platí těch 5 listů s určením. Mrkněte do kolonky SBĚR ( 13.10. budou kaštany).

5.10.Bude fotografování na kalendáře 24.11.2017 (zaplatit do 15.11.   250,-)

6.10. Děti dnes dostaly za domácí úkol vybarvit list, kde je obrázek slona. Po vybarvení jim, prosím vyřiďte, aby si ho pěkně vystříhly, nalepily do Projektíku a pod obrázek napsaly jednu větu jednoduchou a jednu jako souvětí - o slonovi. 

13.10. Opět bude sběr kaštanů 19.10. ráno. Dnes málo dětí doneslo vylisované listy. Poprosím ještě donést na úterý, kdy budeme společně tvořit koláž. Také mají za úkol na úterý přinést obrázek savce a ptáka ( celý objekt, ne jen např. hlavu). Budeme lepit do Projektíku a učit se popsat tělo živočicha. Prosím, pokud máte možnost sehnat jednu dýni, tak bych byla moc ráda do třídy. Vydlabu s dětmi a ozdobíme 24.10.2017.

18.10. Kdo by měl zájem, nabízí se nový kroužek v pondělí od 14,00 -14,45 florbal, který povede mladý a šikovný vedoucí. Můžete se hlásit prostřednictvím paní učitelky Jiřiny Liptákové.

Dne 23.10. budu chybět - mám školení o literatuře v Praze. Po plavání si děti vyplní jednu stránku z matematiky. Další den ( 24.10.) budeme malovat úměleckými křídami ( dejte dětem tento den raději starší oblečení,aby se moc neušpinily). Kdo má doma také tyto křídy, může přinést. Budeme hodně potřebovat oranžovou a černou. Na 23.11. plánuji dopolední vánoční tvoření i s rodiči, tak můžete už v předstihu koupit 4 svíčky silné + napichováky. Budeme tvořit adventní věnce. Kdo má možnost zeleného chvojí, mašle, ozdůbky, lepící pistol....atd. vše,co vás napadne je určitě vítáno. Já koupím z těch peněz 20 polyst.věnců.  

Akce na měsíc listopad -22.11. Hudební představení v MKD 50,- ( platit do 15.11.), 23.11.vánoční tvoření ve třídě, 24.11. focení na kalendáře, 28.11. vánoční hrátky v muzeu 40,- ( platit do 24.11.)

5.11. Na úterý VV přinést 2 dřevěné kolíčky, kousek bílé/ béžové či jiné světlé vlny ( bude to na hřívu a ocas bílého koníka - to dětem, prosím neříkejte). Třídní schůzky budou letos již individuální a máte psáno v ŽK od 15 do 17h. Časy nelze rezervovat a pokud někomu nevyhovuje, možno dohodnout na jiný den,ale tam již bude nabídka ráno ( možnost od 7h), případně po výuce. 

14.11. Program TS - prospěch, chování, finance, Mikuláš ( na balíček 20,-, případně, kdo chce věnovat více, bude rozpočítáno mezi všechny děti, kdo má jablíčka, ořechy...atd. můžete přinést a zabalí se také), od následujícího roku bude vedená elektronická ŽK + ještě papírová ( zatím), od 26.2. - 2.3.2018 proběhne v naší třídě měření hluku a čistota ovzduší. K tomu dostaneme dotazníky a ve třídě budou instalovány přístroje. Dále bude probíhat volba do školské rady - nyní je pan Limprecht ( rodič žáka 2.ročníku) a pan Poustka ( rodič žáka 4.ročníku). Pokud bude chtít někdo změnu, případně sám by chtěl kandidovat, nechť podá návrh do 30.11. mně nebo panu řediteli. 

27.11. Zítra nezapomenout přijít ke škole v 7,30 a na pátek na PV přinést vlnu.

29.11.V pátek se bude ve třídě instalovat stromeček. Kdo má možnost, poprosím o nějaké ozdoby, abychom to měli pěkné.

30.11.Hledá se dobrovolník/ dobrovolnice na Mikuláše na 5.12. od 8h pro 2.A, 2.B a 2.C . Anděl se rýsuje, čert je k mání.

PS: Kostým s berlou přivezu ( je v tom i paruka a vousy). Kdo si ho obleče, bude k nepoznání.

Pokuste se s dětmi najít doma mapy ČR , knížky, obrázky na zítřek. Také něco vezu. Pak obrázky státních symbolů. NEspěchá to, může být na příští středu. 

3.12. Na úterý mít černý a červený fix( nejlépe klasický tenký, né nic silného).

18.12. Máme poslední týden školy. Výuka bude do čtvrtka 21.12. a v pátek 22.12. budeme mít opět vánoční dopoledne, kdy vyřešíme nějaké rébusy, zahrajeme různé hry, vytvoříme si na stůl ozdobu a rozdáme dárečky, zazpíváme koledy. Přinést na pátek pomeranč, hřebíček, penál s pastelkami a kdo má více kostek na hraní ( myslím ty s tečkami z různých her) a mohl by je věnovat do třídy, tak určitě pomůže, neboť mi pár kostek už chybí a stále jsou k užitku do matematiky. No a pár cukroví nám všem náladu vylepší. Tímto vám také všem rodičům přeji moc krásné a klidné svátky, ať jste všichni sťastní, děti vám dělají radost a opět se sejdeme 3. 1. 2018 

7.1. Na úterý přinést vystřižené obrázky zvířátek našich lesů a luk ( zajíc, srnec, ptáci, liška,...) na VV. Dále na středu obrázky lidí z celého světa a různého věku.

Dne 23.1.2017 půjdeme na služebnu městské policie, kde bude dětem představena jejich práce.Odcházíme ze škole v 9,30 ( svačinu si dáme od 9h) a návrat v 11,30. Tzn. výuka bude jen 1.h.

VYSVĚDČENÍ bude vydáváno 1.2.2018

8.2.2018 Recitační soutěž od 13,00h v divadélku. Můžou dvě děti ze třídy. Navrhuji Danečka ( byl vloni úspěšný, pokud má zájem) a holčičku nechám, kdo se mi ozve. Do pondělí si to promyslete, najděte si třeba i báseň a dejte mi vědět. Pak už bych pomohla i já s výběrem a trénováním. Je potřeba do 31.1. dát soupis na vedení.

Jinak máte v ŽK nalepený papírek s nabídkou výletu na letiště, tak prosím podepište a zatrhněte vaší volbu. Peníze posílejte od úterý, kdy snad už budu ve škole.

6.2. Všem se moc omlouvám, že nyní nevkládám nic na stránky......úplně se mi rozbil počítač, tak řeším!! Ted jsem provizorně u kamarádky. Jediná větší změna - veškeré dlouhodobější úkoly se kontrolují v pondělí dopoledne u asistentky. Já kontroluji úkoly pro králíčka a ty, které jsou kratší ( např. doplnění některého cvičení z předchozího dne).