Aktuality

Všichni si už postupně sbírejte obrázky zvířat ze světa

( slon, velbloud,sova,ibis,delfín,želva,antilopa, gorila, chameleon, orangutan, emu, krokodýl, kůň, pelikán, watusi, lev, klokan, hyena, kobra, žirafa, rejnok, plameňák, lachtan, tučňák, orel, surikata, fenek, panda, hroch, papoušek, nutrie, medvěd, zebra, leguán, tygr, ďábel, cejn, nosorožec a vlk) a kupte si nějaký hezký sešit na cestu - PROJEKTÍK

Zatím žádná zvířátka nikam nelepte.

28.8. Blíží se nám očekávaný začátek školního roku. Již mám zajištěnou první akci na 6.9. Půjdeme v průběhu výuky do muzea na houby, kde bude přednáška a ukázka hub. Přinést 20,-

Výuka v prvním týdnu bude následující.

3.9. 1.,2. hodina - třídnické práce

4.9. Výuka bude ukončena po 4. vyučovací hodině ( s sebou M, PRV).

5.9. Výuka dle rozvrhu do 12,35

6.9. 1,, 2.-M,ČJ , návštěva muzea a ukončení výuky ve 12,35

7.9. Sportovní dopoledne - nenosit žádné učení, přijít ve sportovním s batůžkem a svačinou. Půjde se na Polabí, kde jsou pro děti připravené sportovní aktivity. Následující týden výuka dle rozvrhu.

3.9. Družina funguje. Pouze tento den jídelna nevaří!!!! Kdo bude chtít, aby dítě odešlo samo, napište si lístek na uvolnění, kde nezapomeňte napsat jméno a příjmení dítěte, datum a především větu : " Přebírám za dceru / syna právní odpovědnost" , pak je potřeba napsat čas uvolnění.

Pokud bude někdo chtít uvolňovat dítě dlouhodobě, tak napíše období od - do.

3.9. Děkuji všem, kteří již dnes přinesli vše potřebné dle seznamu potřeb, pak děkuji za dva balíky papírů, nafocené materiály, zalaminované jiné materiály, sladkosti pro děti na přivítanou. Opravdu to dnes bylo pěkné setkání a zahájení. Prosím, kdo může, potřebuji do lékárničky náplasti a sterilní čtverečky ( malé), dále květiny na parapet. Zítra pošlu po dětech papír " aktualizace údajů", tak ho prosím vyplňte a obratem odešlete zpět do školy.

POZOR PLAVÁNÍ !!!!Právě jsem obdržela propozice k plaveckému výcviku. Plavání bude zahájeno 10.9. 2018. Bude každé pondělí v průběhu září - listopad

ZÁŘÍ - 10, 17, 24 ŘÍJEN - 1, 8, 15, 22 LISTOPAD-5, 12, 19

Odjezd od školy v 11,15 ( ti,kteří nebudou chodit, tak napsat omluvenku, že po dobu plaveckého výcviku bude odcházet syn/ dcera .......... v 11,00 ze školy a přebíráte za ně právní odpovědnost. Podpis, datum ) a návrat ve 13,30 - odchod na oběd a do družiny. Pokud by měl někdo problém s hlídáním a potřebuje dítě nechat ve škole, přesto se nebude plavání účastnit, tak dejte vědět, dohodnu možnost zůstávání v jiné třídě. Do igelitové tašky - plavky, ručník, mýdlo, plaveckou čepici u dětí s dlouhými vlasy, případně gumičku do vlasů, pití, hřeben.

9.9. Sbírejte semínka z dýní ( kdo používá v kuchyni), sušte a noste do školy, dále potřebujeme skleničky od výživy, případně jiných jídel ( to jen pro ilustraci, jak velkou skleničku) bez víčka. Semínka a skleničky noste průběžně do odvolání. Dále je potřeba na pátek na PV pevnější klacík o délce asi 30 cm a různé zbytky vlny ( něco mám i ve škole).

11.9. Následující plavání dne 17.9. odpadá, bude výuka dle rozvrhu ( ČJ, M, PRV, PRV, TV, TV) a náhradní bude nějakou  mstředu 11,15 - 13,30. Dále jsem dnes dětem oznámila, že je budu učit v hodinách HV hře na flétnu. Prosím, Vás rodiče, o pořízení flétny. JE to nástroj levný a dostupný. Jeho přednost na vývoj dítěte snad nemusím rozepisovat. Jen, prosím neočekávejte výsledky srovnatelné s výukou v ZUŠ, kde je individuální výuka a delší. Už jsem tímto způsobem učila jednu třídu a věřte, že plno dětí si našlo pěkný vztah k hudbě.

18.9. Na pátek přinést bavlnky,jehlu s velkým okem a korálky( vyzkoušejte, aby korálek prošel jehlou). Ostatní potřeby ve škole mám a budou si vyrábět indiánské lapače snů, které si společně s kouzelnou hůlkou odnesou domů. Dále přinést do školy zvýrazňovač, protože dostanou za měsíc září plán učiva, které se učilo a každý si tam zvýrazní, co mu jde. Poté plány vyberu a také připíši vyhodnocení. Plány odnesou na podpis domů, případné vaše hodnocení a následně ve škole založíme ( na konci roku odnesou domů). Předložím plán na říjen, který si prohlédnou a budou seznámeni s tím, co je čeká následující měsíc. Letos to již nebude pomocí obrázků, ale tímto způsobem. Myslím, že to bude pro vás také přínosnější.

23.9. V následujícím čase nás čeká ...................19.10. Foto album za 270,- ( zájemci dejte vědět)Je možný neutrální rámeček, nebo zimní rámeček. Sada obsahuje 1ks stolní kalendář, 3ks portrétní fotografie 10x15cm v rámečcích, 4ks malé fotografie 3,5 x 4,5cm

................................24.10. bude náhradní plavání ( tzn. v daný týden 2x PO a STŘ), kdy se jede ve stejný čas jako pondělky.

..............................29.10.,30.10. podzimní prázdniny a 31.10. ředitelské volno

............................2.11. 2018 Exkurze do cukrovaru do Dobrovic za 150,- ( seznámí se s výrobou cukru v továrně). Prosím o úhradu do 22.10.2018, abych případně vzala náhradníky.

...........................16.11.2018 Vánoční dílny, kdy děti budou celé dopoledne tvořit výrobky na prodejní výstavu a budou rozděleny do různých dílen ( bude 12 nabídek). Výtěžek z prodeje půjde na nákup pomůcek do školních družin.

....................13.11.2018 Třídní schůzky od 14,30 do 15,30h.

Paní vychovatelka žádá rodiče, aby v pondělí, když berou dítě dříve z plavání a nejde již do družiny,aby dali vědět. Čeká v družině na děti a pak řeší, kdo vlastně odešel.

POZOR!!! Je změna v rozvrhu hodin platná po skončení plavání. Nezapomeňte, že příští týden bude plavání v pondělí i ve středu ( 22.10. a 24.10.)

Sbírejte listí a lisujte a za 3 týdny na VV využijeme na koláž z listů. Kdyby někdo z vás objevil prodej korálků ve tvaru kytičky, dejte vědět. Vyrobíme si na jaře hezký výrobek. Pak stále platí, kdo má možnost dodat korálky do projektové hry - Cestovatelé, budu moc ráda. Děti získávají perličky hodně a zásoby se rychle tenčí.

Korálky kytičky jsem dostala od jedné maminky ( moc děkuji), od jiné babičky máme na tvoření květináčky, teď ještě pokuste se dodat malé zelené korálky ( mám pytlíček, ale to je málo). Potřebujeme ty úplně malinké na navlékání na drátek. 

11.11. Na středu přinést atlas hub ( kdo má) a v úterý bude diktát z PS 31/11, HV noty - test. Jestli někdo má doma kompas, prosím o půjčení na pondělí.

12.11. Moc děkuji jedné rodině za půjčení buzoly a také se mi povedlo sehnat ve škole. Děti se dnes naučily pracovat s touto pomůckou. Zítra budou třídní schůzky, kde si řekneme něco k mapám. Je jich na škole málo a jejich design není úplně ideální. Navrhuji koupit pro každého žáka vlastní mapu a koupila bych je najednou, aby byly stejné. Přinést 20,- na mapu + 40,- na vánoční tvoření v muzeu (10.12.). Přijďte zítra včas, bude schůzka krátká a pěkně zvládnete další schůzku sourozenců, které budou od 15,30.  Těším se na vás a zítra na viděnou.

19.11. Na zítřek vyhlašuji HALÓ AKCI, kdy si děti vyrobí během HV malý svícínek. Mám zelené větvičky, gumičky, skleničky a pár čajových svíček. Poprosím vás, rodiče, jestli dáte dětem nějaké zdobení na tyčince,aby to mohly zasunout za gumičku na skleničce. Kdo nějakou zbytečnou malou skleničku, také pošlete, bude se hodit i čajová svíčka ( nemám pro všechny). Mašli mám, ale můžete klidně také poslat,aby vaše dítě mělo barvu, která se vám bude hodit doma na výzdobu. Na pátek nezapomeňte ty vylisované listy. Na 30.11. přinést různé koření a sušené drobnosti na ozdobení ( hřebíček, badyán, skořice celá, lískové oříšky,....)

Čeká nás Mikuláš - mám převlek, mám herce, ale chybí dárečky. Navrhuji vzít z fondu částku 440,- ( 20,- na žáka) a nakoupím drobnůstky, které předám paní Schwarzové. Kdo by rád přispěl něčím do balíčku, nechť pošle do 30.11. ( buď mně, nebo přímo paní Schwarzové) a opět by měly děti nádherného Mikuláše. Pak bychom měli dětem udělat stromeček, tak prosím opět o ozdoby a paní Schwarzovou o stromeček. Světýlka dávat nemůžeme.

Čekají nás třídní dílny na den 19.12. - přinést zelené chvojí, ozdůbky, svíčku. Dále 21.12. budeme mít vánoční posezení ( přinést pečivo, slané dobrůtky....zkrátka,co mají vaše rádi, pak vzájemné dárečky, zkrátka jako vloni) a v 10:30 půjdeme na náměstí, kde někteří žáci vystoupí v 11,15 s flétnou. Pokud se někteří rodiče rozhodnou přijít podívat, klidně si pak můžou své dítě vzít. S ostatními se vrátím do školy.

20.11. Mám již připravené nařezané destičky na pátek 30.11., tak sbírejte koření a připravujte, bude to opravdu velmi hezký výrobek. Na zítra nezapomenout přinést PROJEKTÍK !!! 

Prosím Vás, dejte mi do konce tohoto týdne vědět, kdo by uvažoval o ubytování zahr. studenta v únoru následující roku (10.-17.2.) v rámci projektu Edison a chtěl by se tudíž zúčastnit informační schůzky se zástupkyní společnosti, která s námi na tomto projektu spolupracuje.

Dejte vědět i Vy, kteří nejste ještě plně rozhodnuti, ale zvažujete. Schůzka bude o tom, kde vám řeknou podrobné informace.

Pro Vaši informaci, slečna Dolejšková ze spol. AIESEC už má kontakty na několik studentů, jedná se o chlapce a dívky z Indonésie, Číny, Filipín ..., a v brzké době by nám měla poslat krátké představení každého z nich.

Neměl by být problém vybrat do rodiny s žákyní studentku apod., jak jste se mě někteří ptali:)

23.11. Přinést na pondělí obrázky Mělníka, případně nějaké informace o Mělníku.

9.12. Zítra půjdou děti do muzea. Vrátí se ještě do třídy. Na úterý si můžou nacvičit diktát z PS myšky 15/9, opakovat na Aj UNIT 6 rodinu i předchozí slovíčka ( hlava, pocity, sloveso být, mít-časování). Přijdu do školy ve středu. Už se na děti moc těším. Ať si přinesou PROJEKTÍK, naučí se zvířátka, bude možnost získávání. Přinést různé etikety z výrobků, kde budeme sledovat obsah cukru. Dále hledejte a dávejte dohromady obrázky od J. Lady ( do pátku - uděláme si výstavku). Kdo by měl doma knihu K.J.Erbena, kde bude pohádka ROZUM A ŠTĚSTÍ, prosím o půjčení na čtvrtek.