Aktuality

Všichni si už postupně sbírejte obrázky zvířat ze světa

( slon, velbloud,sova,ibis,delfín,želva,antilopa, gorila, chameleon, orangutan, emu, krokodýl, kůň, pelikán, watusi, lev, klokan, hyena, kobra, žirafa, rejnok, plameňák, lachtan, tučňák, orel, surikata, fenek, panda, hroch, papoušek, nutrie, medvěd, zebra, leguán, tygr, ďábel, cejn, nosorožec a vlk) a kupte si nějaký hezký sešit na cestu - PROJEKTÍK

Zatím žádná zvířátka nikam nelepte.

28.8. Blíží se nám očekávaný začátek školního roku. Již mám zajištěnou první akci na 6.9. Půjdeme v průběhu výuky do muzea na houby, kde bude přednáška a ukázka hub. Přinést 20,-

Výuka v prvním týdnu bude následující.

3.9. 1.,2. hodina - třídnické práce

4.9. Výuka bude ukončena po 4. vyučovací hodině ( s sebou M, PRV).

5.9. Výuka dle rozvrhu do 12,35

6.9. 1,, 2.-M,ČJ , návštěva muzea a ukončení výuky ve 12,35

7.9. Sportovní dopoledne - nenosit žádné učení, přijít ve sportovním s batůžkem a svačinou. Půjde se na Polabí, kde jsou pro děti připravené sportovní aktivity. Následující týden výuka dle rozvrhu.

3.9. Družina funguje. Pouze tento den jídelna nevaří!!!! Kdo bude chtít, aby dítě odešlo samo, napište si lístek na uvolnění, kde nezapomeňte napsat jméno a příjmení dítěte, datum a především větu : " Přebírám za dceru / syna právní odpovědnost" , pak je potřeba napsat čas uvolnění.

Pokud bude někdo chtít uvolňovat dítě dlouhodobě, tak napíše období od - do.

3.9. Děkuji všem, kteří již dnes přinesli vše potřebné dle seznamu potřeb, pak děkuji za dva balíky papírů, nafocené materiály, zalaminované jiné materiály, sladkosti pro děti na přivítanou. Opravdu to dnes bylo pěkné setkání a zahájení. Prosím, kdo může, potřebuji do lékárničky náplasti a sterilní čtverečky ( malé), dále květiny na parapet. Zítra pošlu po dětech papír " aktualizace údajů", tak ho prosím vyplňte a obratem odešlete zpět do školy.

POZOR PLAVÁNÍ !!!!Právě jsem obdržela propozice k plaveckému výcviku. Plavání bude zahájeno 10.9. 2018. Bude každé pondělí v průběhu září - listopad

ZÁŘÍ - 10, 17, 24 ŘÍJEN - 1, 8, 15, 22 LISTOPAD-5, 12, 19

Odjezd od školy v 11,15 ( ti,kteří nebudou chodit, tak napsat omluvenku, že po dobu plaveckého výcviku bude odcházet syn/ dcera .......... v 11,00 ze školy a přebíráte za ně právní odpovědnost. Podpis, datum ) a návrat ve 13,30 - odchod na oběd a do družiny. Pokud by měl někdo problém s hlídáním a potřebuje dítě nechat ve škole, přesto se nebude plavání účastnit, tak dejte vědět, dohodnu možnost zůstávání v jiné třídě. Do igelitové tašky - plavky, ručník, mýdlo, plaveckou čepici u dětí s dlouhými vlasy, případně gumičku do vlasů, pití, hřeben.

9.9. Sbírejte semínka z dýní ( kdo používá v kuchyni), sušte a noste do školy, dále potřebujeme skleničky od výživy, případně jiných jídel ( to jen pro ilustraci, jak velkou skleničku) bez víčka. Semínka a skleničky noste průběžně do odvolání. Dále je potřeba na pátek na PV pevnější klacík o délce asi 30 cm a různé zbytky vlny ( něco mám i ve škole).

11.9. Následující plavání dne 17.9. odpadá, bude výuka dle rozvrhu ( ČJ, M, PRV, PRV, TV, TV) a náhradní bude nějakou  mstředu 11,15 - 13,30. Dále jsem dnes dětem oznámila, že je budu učit v hodinách HV hře na flétnu. Prosím, Vás rodiče, o pořízení flétny. JE to nástroj levný a dostupný. Jeho přednost na vývoj dítěte snad nemusím rozepisovat. Jen, prosím neočekávejte výsledky srovnatelné s výukou v ZUŠ, kde je individuální výuka a delší. Už jsem tímto způsobem učila jednu třídu a věřte, že plno dětí si našlo pěkný vztah k hudbě.

18.9. Na pátek přinést bavlnky,jehlu s velkým okem a korálky( vyzkoušejte, aby korálek prošel jehlou). Ostatní potřeby ve škole mám a budou si vyrábět indiánské lapače snů, které si společně s kouzelnou hůlkou odnesou domů. Dále přinést do školy zvýrazňovač, protože dostanou za měsíc září plán učiva, které se učilo a každý si tam zvýrazní, co mu jde. Poté plány vyberu a také připíši vyhodnocení. Plány odnesou na podpis domů, případné vaše hodnocení a následně ve škole založíme ( na konci roku odnesou domů). Předložím plán na říjen, který si prohlédnou a budou seznámeni s tím, co je čeká následující měsíc. Letos to již nebude pomocí obrázků, ale tímto způsobem. Myslím, že to bude pro vás také přínosnější.

23.9. V následujícím čase nás čeká ...................19.10. Foto album za 270,- ( zájemci dejte vědět)Je možný neutrální rámeček, nebo zimní rámeček. Sada obsahuje 1ks stolní kalendář, 3ks portrétní fotografie 10x15cm v rámečcích, 4ks malé fotografie 3,5 x 4,5cm

................................24.10. bude náhradní plavání ( tzn. v daný týden 2x PO a STŘ), kdy se jede ve stejný čas jako pondělky.

..............................29.10.,30.10. podzimní prázdniny a 31.10. ředitelské volno

............................2.11. 2018 Exkurze do cukrovaru do Dobrovic za 150,- ( seznámí se s výrobou cukru v továrně). Prosím o úhradu do 22.10.2018, abych případně vzala náhradníky.

...........................9.11.2018 Vánoční dílny, kdy děti budou celé dopoledne tvořit výrobky na prodejní výstavu a budou rozděleny do různých dílen ( bude 12 nabídek). Výtěžek z prodeje půjde na nákup pomůcek do školních družin.

....................13.11.2018 Třídní schůzky od 14,30 do 16,00h.

Paní vychovatelka žádá rodiče, aby v pondělí, když berou dítě dříve z plavání a nejde již do družiny,aby dali vědět. Čeká v družině na děti a pak řeší, kdo vlastně odešel.

POZOR!!! Je změna v rozvrhu hodin platná po skončení plavání. Nezapomeňte, že příští týden bude plavání v pondělí i ve středu ( 22.10. a 24.10.)